savunma sanayi için sızdırmazlık testleri

Savunma sanayisi için gerekli olan sızdırmazlık testleri için çeşitli çözüm önerileri sunan Adlema, ülkemizdeki önemli savunma sanayi şirketleriyle birlikte değer üretiyor. İhtiyaçlarınız için bize ulaşmak, çözümlerimiz ve uygulamalarımız hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

savunma sanayi İçin en İyisi

Savunma Sanayi gibi en zorlu şartlarda çalışacak yüksek teknoloji ürünlerin kullanıldığı bir endüstride sızdırmazlık testlerinin kullanılması önemli bir kalite kontrol yöntemidir. Üretilen her parça daha zorlu koşullarda daha uzun süreler çalışmak üzerine tasarlanır. Ürünlerin zorlu koşullarda fiziksel özelliklerini koruması gerekir (sızdırmazlık, IP67, hermetiklik vb.). Sahadaki kullanımı sırasında beklenmeyen hataların yaşanması ölümcül sonuçlar doğurabilir. Hermetik özellik, elektronik parçaların uzun ömürlü olmalarını sağlamak adına sızdırmaz şekilde paketlenmeleridir.

Çeşitli gazlar ya da spesifik olarak su buharının ve elektronik parçaya zarar vermesinin önüne geçmek için elektronik komponentlerin sızdırmazlığı hassas olarak kontrol edilmelidir. Basınç düşümü yöntemi ile yapılan sızdırmazlık testlerinde IP67 test parametreleri toz, su ya da buhara karşı dirençli olması gereken tüm bu ürünlere uygulanabilir.

Akışkanların ve küçük partiküllerin çeşitli ortam koşullarında ürün içine sızması veya ürün içinden dışarı sızmasının istenmediği uygulamalarda basınç düşümü yöntemiyle sızdırmazlık testleri yapılmalıdır. Tahribatsız muayene yöntemi (NDT) olan sızdırmazlık testleri üretim hattınızdan çıkan tüm ürünlere uygulanabilir, hatalara yer bırakmaz. ADLEMA BT4000 Serisi sızdırmazlık test cihazları ile üretim ihtiyaçlarınız doğrultusundaki sızdırmazlık testlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bize Güvenenler:

Sizinle Daha Güçlüyüz!

Test Edilen Ürünler

Askeri Araç Sızdırmazlık Testleri

Yangın söndürme ekipmanları

soğutucu akışkan boruları

soğutma sistemleri

yakıt ve motor blokları

araç farları

araç kamera ve elektrik devre kutuları

İHA & SİHA Sızdırmazlık Testleri

Kamera ve diğer optik sistemler

hermetik özelliğe sahip olması gereken elektronik komponentler

sensörler

devre kutuları

bataryalar


Elektronik Sızdırmazlık Testleri

Bataryalar

elektrik devre kutuları

telsiz kutuları

hermetik özelliğe sahip parçalar


Uçak Sızdırmazlık Testleri

Uçak motoru

yakıt aktarım boruları

hermetik özelliğe sahip olması gereken elektronik komponentler

sensörler

devre kutuları

hidrolik parçalar

Silah Sızdırmazlık Testleri

Optik silah eklentileri

gece görüş sistemleri

termal kameralar

kask görüş sistemleri

füze başlıkları

güdüm kitleri

mermi kovan kutusu

Sensör Sızdırmazlık Testleri

Zorlu koşullarda güvenilir çalışması gereken, sızdırmaz, hermetik sensörler

Sektörünüze özel sızdırmazlık çözümlerimizi dinlemek için bize yazın, bugün tanışalım!

Case Study

Optik Sistemlerin Basınç Düşümü Yöntemiyle Yapılan Sızdırmazlık Testi Uygulamaları

Keskin nişancı dürbünleri, nişangahlar, termal kameralar arazide bulunan askerlerin yanında bulunan, veya kritik güvenlik tesislerinde çok sık kullanılan ekipmanlardır. Arazide kritik öneme sahip olan bu ekipmanlar yağmurda, su altında, karlı ya da çöl gibi zorlu ortamlarında kullanılırlar. Farklı çevre koşullarında mükemmel çalışması gereken bu ekipmanlar, sızdırmazlık özelliğine sahip olmalılar. Ürünün sızdırmazlık testi 3 aşamada gerçekleştirilir.
Döküm Gövdenin Sızdırmazlığı
Adlema BT 4000 serisi ile kontrol edilebilen pnömatik pistonlu ve hızlı kapatıcı aparatları içeren sistemler ile sızdırmaz olarak kapatılır. Basınç düşümü metodu ile yapılan sızdırmazlık testinin yapılabilmesi için ürün basınçlandırılmalıdır. Test aşamasındaki üründeki basınç düşüm miktarı 0.1 Pa mertebesinde takip edilerek döküm gövdedeki hatalar ve kaçak miktarı kontrol edilir.
İşlenmiş Döküm Parçanın Sızdırmazlığı

Montaj delikleri açılmış işlenmiş döküm parça….