Elektronik endüstrisi için sızdırmazlık testleri

Elektronik endüstrisi için gerekli olan sızdırmazlık, IP67, IP68, hermetik özellik testleri için çeşitli çözüm önerileri sunan Adlema, üretici firmalarla çalışıyor. İhtiyaçlarınız için bize ulaşmak, çözümlerimiz ve uygularımız hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

Elektronik Endüstrisi İçin En İyisi

Elektronik komponentlerin toza, kire ve buhara maruz kalmasının ürünler üzerinde negatif etkilere sebep olur. Bu negatif etkiler paslanma, kısa devre ya da performans sorunları şeklinde kendini gösterebilir. Bu sonuçların önüne geçebilmek için elektronik ürünlerin sızdırmazlık testleri yapılmalıdır.

Bu testler IP67 ve hermetik özellik testlerini içerir. Basınç düşümü testlerinde ürün içerisini basınçlandırmanın mümkün olmadığı uygulamalarda EP60 IP Standartları aparatı ile ürün dışındaki kontrol hacminin basınçlandırılması ve bu hacim ile ürün arasındaki kaçakların ölçülmesi metodu ile her boyutta ürünün sızdırmazlık testleri suya daldırma metoduna gerek kalmadan yapılabilir.

Tahribatsız muayene yöntemi (NDT) olan sızdırmazlık testleri üretim hattınızdan çıkan tüm ürünlere uygulanabilir, hatalara yer bırakmaz. ADLEMA BT4000 serisi test cihazları ile üretim ihtiyaçlarınız doğrultusundaki sızdırmazlık testlerini gerçekleştirebilirsiniz

Bize Güvenenler:

Sizinle daha güçlüyüz!

Test Edilen Ürünler

Tüketici Ürünleri
Mems & Optoelektronik
Yarı iletkenler
Dış Mekan Ürünleri
Otomobil Parçaları
Sensörler

Sektörünüze özel çözümlerimiz için bize ulaşın!

Case Study

Hermetik Microswitch Switch IP68 Sızdırmazlık Testi

Hermetik özelliğe sahip olması gereken komponentlere örnek olarak microswtichlerden bahsedebiliriz. Bu ürünler çok düşük seviyeli devreleri ve daha yüksek akımları anahtarlama için idealdir. Kontaklarının etrafında bir soy gazla doldurulmuş, hava geçirmez şekilde kapatılmış, minyatür bir kasa vardır. Bu tarz ürünlerde içine hava verilebilecek bir giriş olmadığı için basınç düşümü metodu kullanılarak sızdırmazlık testi yapılabilmesi için farklı bir moetodun kullanılması gerekmektedir. Ürün boyutuna uygun tasarlanmış EP60 IP standartları test aparatı kullanılarak ürünün içinde bulunduğu…