ELEKTRONİK ENDÜSTRİSİ İÇİN SIZDIRMAZLIK TESTLERİ

Elektronik endüstrisi için gerekli olan sızdırmazlık, IP67, IP68, hermetik özellik testleri için çeşitli çözüm önerileri sunan Adlema, üretici firmalarla çalışıyor. İhtiyaçlarınız için bize ulaşmak, çözümlerimiz ve uygularımız hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

Elektronik Endüstrisi İçin En İyisi

Elektronik komponentlerin toza, kire ve buhara maruz kalmasının ürünler üzerinde negatif etkilere sebep olur. Bu negatif etkiler paslanma, kısa devre ya da performans sorunları şeklinde kendini gösterebilir. Bu sonuçların önüne geçebilmek için elektronik ürünlerin sızdırmazlık testleri yapılmalıdır. Bu testler, IP67 ve hermetik özellik testlerini içermektedir. Ürün içerisini basınçlandırmanın mümkün olmadığı durumlarda, EP60 IP Standartları aparatı kullanılarak ürün dışındaki kontrol hacmi basınçlandırılır ve bu hacim ile ürün arasındaki kaçaklar ölçülerek basınç düşümü testi gerçekleştirilir.

Her boyuttaki ürünler için su sızdırmazlık testleri, ürünü suya daldırma yöntemine gerek kalmadan yapılabilir. Bu, EP60 IP Standartları aparatının kullanılmasıyla sağlanır, bu sayede ürünlerin sızdırmazlık özellikleri ölçülebilir ve standartlara uygunluğu belirlenebilir. Tahribatsız muayene yöntemi (NDT) olan sızdırmazlık testleri üretim hattınızdan çıkan tüm ürünlere uygulanabilir, hatalara yer bırakmaz. ADLEMA BT4000 serisi test cihazları ile üretim ihtiyaçlarınız doğrultusundaki sızdırmazlık testlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Test Edilen Ürünler

Tüketici Ürünleri

Mems & Optoelektronik

Yarı iletkenler

Dış Mekan Ürünleri

Otomobil Parçaları

Sensörler

Sektörünüze özel sızdırmazlık çözümlerimizi dinlemek için bize yazın, bugün tanışalım!

Case Study

Hermetik Microswitch Switch IP68 Sızdırmazlık Testi

Hermetik özelliğe sahip olması gereken komponentlere örnek olarak microswtichlerden bahsedebiliriz. Bu ürünler çok düşük seviyeli devreleri ve daha yüksek akımları anahtarlama için idealdir. Kontaklarının etrafında bir soy gazla doldurulmuş, hava geçirmez şekilde kapatılmış, minyatür bir kasa vardır. Bu tarz ürünlerde içine hava verilebilecek bir giriş olmadığı için basınç düşümü metodu kullanılarak sızdırmazlık testi yapılabilmesi için farklı bir moetodun kullanılması gerekmektedir. Ürün boyutuna uygun tasarlanmış EP60 IP standartları test aparatı kullanılarak ürünün içinde bulunduğu…