Sızdırmazlık test cihazları

BT4000 – İleri Seviye

En ufak kaçakları bile yakalayan hassasiyetiyle Adlema BT4000 Serisi Sızdırmazlık Test Cihazları, basınç düşümü yöntemini kullanır. Dahili PLC modülü, harici kullanılabilir 8 giriş ve 8 çıkışı, EtherCAT protokolü ve uzak I/O modülleri sayesinde konveyor sistemlerini yönetir. -1, +40 Bar Geniş ölçüm aralığına sahip olan Adlema BT4000 Serisi Sızdırmazlık Test Cihazları ile üretim hatları için uygundur.

Raporlama

İstenilen formatta oluşturulan test raporları IoT kullanılarak uzaktan takip edilebilir, USB bellek ile bilgisayara taşınabilir ve Excel formatında incelenebilir.

Esnek yapı

Vakum testleri, ürün fonksiyon testleri, hareketli parça testleri, artan ve azalan hacim testleri gibi özel uygulamalar için esnek yapıda tasarlanmıştır.

hassas ölçüm

Diferansiyel ölçüm yöntemi sayesinde çok düşük basınç farklarını bile yakalar!

(0.1 Pa @ 1 Bar)

BT1000 – Standart Seviye

Basınç düşümü metodunu kullanan Adlema BT1000 Standart Seviye Sızdırmazlık test cihazları -1,+25 Bar ölçüm aralığında çalışır. Üretimdeki hatalardan kaynaklı sızdırmazlıkları test edebilen cihazlar ileri seviye cihazlara kıyasla daha uzun test sürelerine ihtiyaç duyar. Hassasiyeti düşük uygulamalarda tercih edilebilecek olan standart seviye test cihazları görece büyük kaçakları yakalamak için ideal bir uygulamadır.

Kullanıcı dostu

5’’ Renkli dokunmatik ekranı sayesinde test programları ve kolayca ayarlanabilir parametreleri ile kullanıcı dostu arayüz tasarımı.

ön dolum

Daha yüksek hız gerektiren uygulamalarda test parçalarına ön dolum yapacak çıkışlar eklenerek %50 daha hızlı dolum.

geniş ölçüm aralığı

-1,+25 Bar geniş ölçüm aralığı ve hassas ölçüm teknolojisi ile farklı sektörlerden çok farklı ürünlerin testi için uygundur.

EP60 – IP Standartları

Elektronik komponentlerin toza, kire ve buhara maruz kalmasının ürünler üzerinde negatif etkilere sebep olur. Bu negatif etkiler paslanma, kısa devre ya da performans sorunları şeklinde kendini gösterebilir. Bu sonuçların önüne geçebilmek için elektronik ürünlerin sızdırmazlık testleri yapılmalıdır. Elektronik ürünlerin ve iç hacmin basınçlandırılmasının mümkün olmadığı uygulamalarda basınç düşümü yöntemini kullanarak sızdırmazlık testinin yapılması için ürünün dış hacmi basınçlandırılmalıdır. EP60- IP standartları sızdırmazlık test aparatı kullanılarak IP67, IP68 ve hermetik özellik testleri yapılabilir. BT4000 Serisi cihazlarla birlikte çalışan ürün hızlı, raporlanabilir ve hassastır.

tüm ürünlerde

Tüm ürünleri test ederek muhtemel performans sorunlarının önüne geçin.

bütçe dostu

Suya daldırma metodundaki belirsizliklerden, ıskarta ürün maliyetinden kurtulun.

raporlanabilir

İstenilen formatta oluşturulan test raporları IoT kullanılarak uzaktan takip edilebilir, USB bellek ile bilgisayara taşınabilir ve Excel formatında incelenebilir.

IP67 Leak Test

Demo videomuza göz atın!

Case Study

Yeni Nesil İleri Seviye Sızdırmazlık Test Cihazı BT4000 ile Otomotiv Endüstrisindeki saha deneyimimizi okudunuz mu?

Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.