Adlema hakkında

Sızdırmazlık test uygulamalarında lider firma Adlema, inovasyon ve Ar-Ge’yi önceleyerek küresel ölçekte sızdırmazlık çözümleri sağlar.

Adlema ekibi, Türkiye’de pek çok sektördeki üreticilerin sızdırmazlık testi ihtiyaçlarına yönelik özel makinelerin tasarımı ve imalatı üzerine çalıştıktan sonra, sızdırmazlık konusunda uzman, yerli bir firma olma hedefiyle çalışmalara başladı. TÜBİTAK 1512 projesiyle İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent bünyesinde çalışmaya başladıktan sonra, sızdırmazlık test cihazları konusunda yaptığı çalışmalar ile Türkiye’de Diferansiyel Tip İleri Seviye Sızdırmazlık Test Cihazı’nı geliştiren ilk ve tek şirket oldu. Geliştirilen cihaz aynı zamanda otomasyon sistemlerini yönetme becerisi

ile de kısa sürede beğeni kazanarak sektörde adını duyurdu. 50’den fazla büyük ölçekte kurumsal firma, sızdırmazlık çözüm ortağı olarak Adlema’yı tercih ediyor ve BT4000 Serisi Sızdırmazlık Test Cihazlarını kendi üretim hatlarında kullanıyorlar. 2021 yılında TRAngels’tan aldığı yatırım ile İTÜ Arı Teknokent’i de ortakları bünyesine katan Adlema, cihazların araştırma, geliştirme ve üretimiyle, sızdırmazlık test cihazları konusunda millileştirme çalışmaları yaparak dışa bağımlılığın azaltılması noktasında katkı sağlamayı hedeflemektedir. Aynı zamanda geliştirdiği

ve ürettiği yüksek teknolojili ürünler ile ihracat yapan ve her zaman inovasyonu önceleyen bir şirkettir. Ürün geliştirmeye sızdırmazlık testlerinde kullanılan Hızlı Bağlantı Elemanları ile devam ederken, müşterilerinin sızdırmazlık test ihtiyaçlarının tamamını tek partner ile çözmelerini sağlayacak şekilde ürün ailesini büyütmeye odaklanmıştır. Geliştirme sürecine devam ettiği Helyum Test Sistemleri ve Kütle Spektrometresi ile dünyada sızdırmazlık testleri için geliştirdiği ürünlerle söz sahibi olan bir Türk markası olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

0
Partner

Müşteri portföyümüze katılan değerli partner firmalarımızın sayısı 50’yi geçti.

0
Yatırımcı

Bizlere güvenen 20’den fazla yatırımcımız ile yolumuza çok daha güçlü devam ediyoruz.

Sunduğumuz Hizmetler

Sızdırmazlık test cihazlarımız ile geliştirilebilecek otomasyon uygulamaları, makine adaptasyonları, seri üretim hatları gibi tüm uygulamalarınızda, makine tasarımından imalatına kadar tüm süreçlerde yanınızdayız.

Servis

Kurulum

Eğitim

Kalibrasyon

İşinizi geleceğe taşıyacak ürünlerimizle bugün tanışın!

Yol Haritası
Yol Haritası

2017

Adlema BT4000 Serisi Sızdırmazlık Test Cihazının oluşmasına önayak olan ilk ürünümüz geliştirildi.

2019

2019 yılında Tübitak Bigg desteği ile ürünün ar-ge çalışmaları yürütülerek dünya standartlarında sızdırmazlık cihazları geliştirildi.

2021

50+ kurumsal partner firmayla, onlarca uygulamada, yüzbinlerce test sayısına ulaştık.

Kime hizmet ediyoruz?

Motor parçaları, gövde elemanları, fren sistemi, emiş & egzoz sistemleri…

Askeri araçlar, İHA & SİHA, uçak, silah, elektronik, sensörler…

Katater, infüzyon torbası, plastik valf, ilaç kutusu, ameliyat eldiveni…

Tüketici ürünleri, mems & optoelektronik, yarı iletkenler, dış mekan ürünleri…

Isıtma & soğutma sistemleri, iklimlendirme sistemleri, sıhhi tesisat ürünleri…

Ocak, fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi, ütü, kahve makinesi…

Kime hizmet ediyoruz?

Otomotiv

Motor parçaları, gövde elemanları, fren sistemi, emiş & egzoz sistemleri…

Savunma Sanayi

Askeri araçlar, İHA & SİHA, uçak, silah, elektronik, sensörler…

Medikal

Katater, infüzyon torbası, plastik valf, ilaç kutusu, ameliyat eldiveni…

Elektronik

Tüketici ürünleri, mems & optoelektronik, yarı iletkenler, dış mekan ürünleri…

İklimlendirme & Tesisat

Isıtma & soğutma sistemleri, iklimlendirme sistemleri, sıhhi tesisat ürünleri…

Tüketici Ürünleri

Ocak, fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi, ütü, kahve makinesi…

Bizden Haberler

Adlema, Big Bang Top 20’de!

İTÜ ARI Teknokent Kuluçka Merkezi olan İTÜ Çekirdek’in desteklediği, her yıl girişimlerin en iyilerinin belirlendiği, Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliği olan Big Bang Start-up Challenge için geri sayım başladı. Big Bang’de bir kez daha Türkiye’nin ve dünyanın yükselen girişimleri ağırlanacak. Yılın girişimleri arasından en iyi 20 girişimin seçildiği bu gün için nefesler tutuldu. Adlema olarak 2020 finalistleri arasında olmaktan gurur duyuyoruz.

Kasım 2020

Big Bang Sahnede Adlema’ya Büyük Ödül

İTÜ ARI Teknokent Kuluçka Merkezi olan İTÜ Çekirdek tarafından her yıl düzenlenen Big Bang Start-up Challenge, 03 Aralık Perşembe günü gerçekleşti. Pandemi nedeniyle ilk kez online olarak düzenlenen etkinlikte, Adlema özellikle sanayi-imalat konusunda yeni girişimcilere destek vererek katma değerli teknolojiler üretilmesinde katkıda bulunan İstanbul Sanayi Odası ve Elginkan Vakfı tarafından ödüle layık bulundu. İstanbul Sanayi Odası tarafından ”Geleceğin Sanayicisi” ödülüne bu sene Adlema ile birlikte toplam 3 girişim seçildi. Elginkan Vakfı tarafından seçilen 3 girişime toplam 175.000 ₺ ödül dağıtılırken büyük ödül için ise Adlema seçilerek 75.000 ₺’lik ödüle layık bulundu.

Aralık 2020

TRAngels’dan Büyük Yatırım

Yolumuza TRAngels Ekibinden aldığımız 1 Milyon TL yatırım ile devam ediyoruz! Kurulduğu günden bu yana yapay zekadan, bulut ve mobil çözümlere, enerjiden biyoteknolojiye, medikalden gıdaya pek çok alanda 40’dan fazla girişime yatırım yapan TRAngels bugüne kadar toplamda 6 milyon dolar yatırım yaptı.

Alanımızda dünyada söz sahibi olmak amacıyla çıktığımız yolda, yerel ve global pazarlarda fayda sağlayabilecek potansiyele sahip, girişim projelerine yatırım ve danışmanlık yapan TRAngels’ın hayallerimize ortak olmasından dolayı çok mutluyuz.

Haziran 2021

Adlema, Endüstri Profesyonellerinin Buluştuğu Uluslararası Fuarlarda!

İmalat Sanayisinin buluşma noktası WIN EURASIA, dünyanın farklı noktalarından binlerce otomotiv endüstrisi profesyonelinin buluştuğu Automechanika Istanbul ve geleceğe yön veren teknolojilerin buluştuğu savunma, havacılık ve uzay fuarı Saha Expo’daki standımızda birçok müşterilerimiz, paydaşlarımız ve dostlarımızı misafir ettik. Ürettiğimiz katma değeri yüksek teknoloji ürünlerimizi İmalat sektörünün temsilcilerine tanıtma fırsatı bulurken çokça yeni bağlantı ve iş birliği potansiyeli elde etmiş olduk. Bir sonraki fuarda buluşacağımız gün için şimdiden çalışmalara başladık!

Kasım 2021

TOFAŞ Go-Tech Etkinliği Gerçekleşti

Bugün Tofaş Connected Supplier ekibinin düzenlediği GoTech21’ organizasyonundaydık. TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. ile birlikte yürüttüğümüz üretimde kalite ve izlenebilirliğin arttırılması amacıyla yaptığımız banjo bağlantılı kauçuk hortumlarda banjo yüzeyi ve hortumun sızdırmazlık açısından kontrol edildiği uygulamamızı TOFAS GO-TECH programı kapsamında yaptığımız sunumda detaylıca anlattık. Başta TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikası A.Ş. ekibi ve TOFAS GO-TECH organizasyonunda emeği geçen tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Kasım 2021

İGA İstanbul Havalimanı Aydınlatma Elemanlarının Sızdırmazlık Testlerinde Adlema’yı Tercih Ediyor

Uçuş güvenliği açısından uçak pistlerinin sorunsuz aydınlatılması ve dolayısıyla aydınlatma elemanlarının sızdırmazlık testleri kritik öneme sahiptir. Tam bu noktada Avrupa’nın en büyük havalimanı olan İstanbul Havalimanının aydınlatma elemanları sızdırmazlık testlerinde İGA Istanbul Airport, Adlema’ya güveniyor. 


Kasım 2021

15. Sanayi Kongresindeydik

“Başka Türlü Mümkün” başlığı altında Haliç Kongre Merkezinde sürdürülebilirlik teması ile düzenlenen 15. Sanayi Kongresindeydik. Sürdürülebilir üretimi, üretim sonrası sızdırmazlık özelliğinin test edilmesini ve ürünlerin kalite kontrollerinin yapılmasını sağlayarak uzun vadede karbon emisyonlarının azaltılması için çalışıyoruz.

Ve biz de BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından (SKA) 9.su olan ’’Sanayi, Yenilikçilik, ve Altyapı’’ üzerine çalışmalarımızla başka türlü mümkün diyoruz!

Aralık 2021

ADLEMA, Yapay Zeka ve Robotik’e Konuk Oldu

Yapay zeka ve robotik konularında uzmanlaşmış gazeteci Şule Güner, “Kalite kontrolde geleneksel kabarcık testinden IoT ve yapay zekalı uygulamaya” başlığıyla bu hafta köşesinde Adlema’yı işledi. Yazısında farkımızı donanımımızdaki yazılımla ortaya koyduğumuzdan ve sızdırmazlık testlerinde yeni bir çığır açtığımızdan bahsediyor Şule Hanım. Kurucu ortağımız Barış Hökevek yapılan röportajda sızdırmazlık testlerini ve Adlema’nın sunduğu avantajları anlatıyor.

Eylül 2021

ADLEMA, Sektör Devlerinden ST Otomasyon Dergisinde.

Adlema kurucu ortaklarından Barış Hökevek, endüstrinin takip ettiği en büyük dergilerden ST Otomasyon Dergisi ile yaptığı röportajda, operatörlerin dakikalar harcayıp gözlemleyerek bulacağı kaçağı geliştirdikleri cihaz sayesinde saniyeler içinde tespit edebildiklerini anlattı. Adlema’nın sunduğu çözümlerden bahseden Barış Bey, su içinde kabarcık gözleyen ve ürünlerin sağlam olup olmadığına karar veren operatörlerin bir anlık hatası ile büyük maddi kayıpların ortaya çıkabileceğini, hatta insan hayatını olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

Ocak 2022

Kalite Fuarı’nda Standımızda Sizleri Bekliyor Olacağız!!

Bu sene on birincisi düzenlenecek olan Kalite Fuarı’nda sizleri standımızda ağırlamaktan mutluluk duyarız. 

4 gün sürecek fuarda sızdırmazlık test cihazlarımız, kapatıcı aparatlarımız ve uzman ekibimizle sızdırmazlık test ihtiyaçlarınız konusundaki çözümlerimizi anlatmak için sizleri bekliyor olacağız.

Fuar davetiyesini istediğiniz zaman edinebilirsiniz.

26 Ekim’de görüşmek üzere…

Ekim 2022

Dünyanın En Büyük Tüketici Elektroniği Fuarı Olan CES 2023’e katılıyoruz!

5-8 Ocak arasında Las Vegas’ta olacak ekibimiz Amerika pazarına hazır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İSTKA, Otomotiv İhracatçıları Birliği ve İTÜ ARI Teknokent’in desteği ile Las Vegas CES 2023’te Eureka Park Türkiye-İstanbul Pavliyonu’na bekliyoruz!

4 gün sürecek fuarda sızdırmazlık test cihazlarımız, test aparatlarımız ve uzman ekibimizle sızdırmazlık testi konusundaki ihtiyaçlarınız konusundaki çözümlerimizi anlatmak için bekliyor olacağız.


5 Ocakta görüşmek üzere!

Ocak 2023

Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz? 
Sunduğumuz sızdırmazlık çözümleri ve
daha fazlası için bize ulaşın.