Tıkanıklık Testleri

Tıkanıklık Testleri

 

İçerisinden akışkan geçen, ince boru yapılı ürünlerin hemen hepsi sızdırmazlık testlerinden geçer. Bu ürünler arasında medikal katater ya da ısı değiştiriciler de bulunur. Fakat bu ürünlerin sızdırmaz olması tıkanık olmadıkları anlamına gelmez. Bu noktada üreticilerin pek çoğu manuel test ya da yeni bir cihaza yatırım yaparak bu ürünlerin tıkanıklık testlerini de yapmaktadır. Adlema BT4000 Serisi Sızdırmazlık Test Cihazları esnek yapısı sayesinde sızdırmazlık testlerinin yanı sıra tıkanıklık testlerini de yapabilir. BT4000 serisi İleri Seviye Sızdırmazlık Test Cihazlarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

 

Tıkanıklık testleri nasıl yapılır?

 

 

Tıkanıklık testlerinde üründen hava geçiş miktarı ölçülür. Hava geçişinin miktarına göre tıkanıklık durumuna otomatik olarak karar verilir. Tıkanıklık testlerinde ürün basınçlandırılır. Basınçlandırılma aşamasından hemen sonra basınçlı hava kaynağından gelen valf kapatılır ve ürünün çıkış tarafındaki hızlı kapatıcı aparat açılır. Ürün içeresindeki basınç kaybı ölçülür. Basınç kaybı önceden belirlenmiş parametrelerin altında ise ürünlerin tıkanık olduğu kararı otomatik olarak verilir

 

Hangi ürün ile tıkanıklık testleri yapılabilir?

 

 

Adlema BT4000 Serisi Sızdırmazlık Test Cihazları tıkanıklık testi yapma kabiliyetine sahiptir. Ürünün testi sırasında tek tık ile sızdırmazlık testi başlar. Sızdırmazlık testinin arkasından tıkanıklık testleri otomatik olarak başlayabilir.

 

Örnek Uygulamalar

 

Hızlı, efektif ve az maliyetli olması beklenen sızdırmazlık ve geçirgenlik testleri özellikle medikal ve ısıtma – soğutma sektörlerinde daha çok tercih edilmektedir. Bunlarla birlikte katater, IV seti, çek valf, boru ve doğalgaz ocağı gibi birçok farklı sektörden çok çeşitli ürünlerde Adlema BT4000 serisi cihazlarla sızdırmazlık ve tıkanıklık testleri gerçekleştirilmektedir. Kemoterapi infüzyon seti geçirgenlik test uygulamamızı buradan izleyebilirsiniz.

 

Sızdırmazlık testleri hakkındaki sorularınız için bizimle iletişime geçin.