ADLEMA KİMDİR?

 

Dünyada her gün milyonlarca ürün üretilmektedir. Bu üretilen ürünlerin çoğunluğu insan sağlığı, ürün kalitesi ve verimi, çevresel etmenler veya uygulanan devlet regülasyonları gibi nedenlerle sızdırmazlık testlerinden geçerler. Farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilen sızdırmazlık testleri akışkanların parça dışından içine ya da parça içinden dışına geçip geçmediğini test eder. Sızdırmazlık testi hakkında daha detaylı bilgi için Sızdırmazlık Testi Nedir isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Adlema üreticilerin sızdırmazlık ihtiyaçlarına yönelik ürünler geliştiren bir şirkettir.

 

Türkiye’de Sızdırmazlık Alanında Uzman İlk Şirket: Adlema

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent bünyesinde TÜBİTAK 1512 projesiyle çalışmalara başlayan Adlema, yıllar boyunca Türkiye’de farklı sektörlerdeki birçok üreticinin sızdırmazlık ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmış ve alanında uzmanlaşmış bir ekip tarafından kurulmuştur. TRAngels’tan aldığı yatırım ile hız kazanan Adlema, Türkiye’nin öncü kuruluşlarından Aselsan, Tübitak SAGE, Tofaş, Eczacıbaşı ve daha birçok şirket ile “Sızdırmazlık Testleri” konusunda partner kuruluş olmuştur. Adlema,sızdırmazlık test cihazları konusunda yaptığı AR&GE ve üretim çalışmaları ile dışa bağımlılığı azaltarak Türk Sanayisine katma değer sağlamayı hedeflemektedir.

Adlema, ürünlerini geliştirirken tamamen sektörün ve müşterilerin ihtiyaçlarına göre hareket etmektedir. İleri Seviye Sızdırmazlık Test Cihazı’nın otomasyon sistemlerini yönetme becerisi ile kısa sürede beğeni kazanmış ve 50’den fazla büyük ölçekli kurumsal firmanın sızdırmazlık testleri konusunda güvendiği uzman görüş olmuştur. 

 

Adlema Ürün Ailesi

Adlema’nın ihtiyaca göre sunduğu ürünleri şu şekilde sınıflandırabiliriz:

 

  • Sızdırmazlık Test Cihazları

 

Bir ürünün sızdırmazlığı farklı metotlarla test edilebilir. Bu metotları Sızdırmazlık Test Yöntemleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Adlema’nın geliştirdiği sızdırmazlık test cihazları basınç düşüm metodunu kullanarak çalışır. Ürünler yakalanması gereken kaçağın hassasiyetine göre şekillenmiştir. BT4000 serisi İleri Seviye Sızdırmazlık Test Cihazları diferansiyel ölçüm yöntemi sayesinde 0.1 Pa mertebesinde takip ederek çok düşük basınç farklarını bile yakalar. Otomasyona uygundur ve dahil olduğu sistemi yönetebilir. -1, +40 Bar ölçü aralığında çalışabilir. Adlema’nın üretimini gerçekleştirdiği ileri seviye sızdırmazlık test cihazları raporlama özelliği sunmaktadır.  İstenilen formatta oluşturulan test raporları IoT kullanılarak uzaktan takip edilebilir, USB bellek ile bilgisayara taşınabilir ve Excel formatında incelenebilir. BT1000 serisi Standart Seviye Sızdırmazlık Test Cihazları, hassasiyeti düşük uygulamalarda tercih edilebilecek -1, +25 Bar ölçüm aralığında çalışan ve basınç düşüm yöntemini kullanan cihazlardır. 

 

EP60 – IP Standartları test aparatı ise elektronik komponentlerin ve iç hacmin basınçlandırılamadığı ürünlerin sızdırmazlık testlerinde kullanılan bir sızdırmazlık test aparatıdır. Ürün bu aparata yerleştirildikten sonra dışarıda kalan alanın basınç değişimi takip edilir. 

 

  • Hızlı Kapatıcılar

 

Basınç testi gerektiren sayısız ürün ve parça vardır. Bu nedenle hepsine güvenli bir şekilde uyan tek bir konnektör yoktur. Adlema’nın geliştirdiği CZ serisi hızlı kapatıcılar ile ürünler sızdırmaz bir şekilde kapatılır. Ayrıca bu aparatlar ürüne test havasının uygulanması için özel bir porta sahiptir.

 

  • Destekleyici Ürünler

 

Adlema sunduğu ana ürünlerin yanında yine müşterinin ihtiyaçları doğrultusunda destekleyici ürün hizmeti de sunmaktadır. Kurulu sistemin günlük doğrulaması için kullanabileceğiniz Kaçak Mastarı; test cihazlarına entegre çalışabilen ve ürünlerin üzerine ürün seri numarası, parti numarası, tarih, saat, onay/red gibi parametreleri içeren barkodları yapıştırmak için kullanılan Barkod Yazıcı; ürünlerin üzerine test sonuçlarını yazabilme imkanı sunan Lazar Markalama ve Harici Kumanda Paneli seçenekleri sunar.

 

Ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için Ürünler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Adlema’nın Sunduğu Hizmetler

 

 

Adlema, partnerlerinin sızdırmazlık konusundaki ihtiyaçlarına uçtan uca çözümler sunar. İhtiyacın belirlenmesi aşamasından cihazın teslim edilmesi aşamasına kadar tüm süreçte üretici kuruluşa yardımcı olur. Cihazın teslim aşamasından sonra ise kurulum, servis, eğitim ve kalibrasyon hizmetlerine devam etmektedir. 

 

 

Adlema ve sunduğu hizmetler hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

#

Comments are closed