Sızdırmazlık Test Cihazlarının Kalibrasyonları

İçeriden veya dış yüzeyinden bir akışkana maruz kalan ürünlerin üretim aşaması sırasında tahribatsız muayene yöntemleriyle kalite kontrolden geçmesi gerekmektedir. Tahribatsız muayene yöntemlerinden olan sızdırmazlık testleri otomotiv, savunma sanayi, medikal, iklimlendirme ve tesisat gibi pek çok farklı sektörden birçok ürüne uygulanmaktadır.

Üretim hatlarında ürünlerin kalite kontrollerinde sızdırmazlık test cihazları kullanılıyorsa, yapılan her testin yüksek performansta ve doğrulukta yapıldığından emin olunmalıdır. Yıllık kalibrasyon ve bakım hizmeti sunan Adlema, sızdırmazlık test cihazlarınızın uzun yıllar boyunca ilk günkü verimiyle çalıştığından emin olmasını sağlar. Yıllık kalibrasyon yaptırmanın çeşitli avantajları bulunmakta. Bu avantajların bazılarını aşağıda sizin için özetledik.

 

 

1-Doğru Kalibrasyon ile Sızdırmazlık Test Cihazlarınız İlk Günkü Verimi ile çalışır

 

Zor koşullarda kullanılan test cihazları zamanla yıpranabilir. Yıpranma, yanlış ölçüm ve yanlış test sonuçlarına neden olarak üretim hattından hatalı ürün çıkışına neden olabilir. Adlema sızdırmazlık test cihazlarının optimum doğruluk, hassasiyet ve tekrarlanabilirlik ile çalışması için yıllık kalibrasyon yapılmasını öneriyor.

 

2-Üretilen parçaların standartları karşıladığından emin olabilirsiniz

 

İlk günkü performansıyla çalıştığından emin olduğunuz cihazlarınızla yapılan testlerden geçen ürünlerin standartları karşıladığından emin olursunuz. Hatalı çıkan parçalar nedeniyle para ve itibar kaybına uğramazsınız.

 

3-Kalite Kontrol Standartlarınızın Yüksek olduğunu gösterin

 

Cihazların kalibrasyonunu düzenli olarak yaptırıyor olmak kaliteli üretime verdiğiniz yüksek değerin bir göstergesi olabilir. Cihazların kalibrasyonu akredite laboratuvarlar tarafından yapılmalı.

 

4-İkame cihaz ile üretimde aksama olmadan kalibrasyon imkanı

 

Cihazlarınızın kalibre edilmesini istiyor ama sıkışık üretim takvimi arasında vakit bulamıyorsanız Adlema yanınızda. Güvenli taşıma kutusu ile kargolanan ikame cihazı kullanarak üretimi aksatmadan kalibrasyon için cihazı bize gönderebilirsiniz.

 

 

Kalibrasyon zamanınızı öğrenmek ve bu konuda destek almak için bize ulaşın.

#

Comments are closed