BT4000 Serisi Sızdırmazlık Test Cihazları

 

Teknolojisi

Adlema BT4000 Serisi Sızdırmazlık Test Cihazları basınçlı hava ya da azot kullanarak ürünlere sızdırmazlık testleri yapar. Çalışma prensibi, test edilecek ürünün basınçlı hava ile doldurulması ve test aşamasında diferansiyel basınç düşümü metodu kullanılarak basıncın çok hassas ve sürekli takibinin yapılmasıdır. Hassasiyeti üründen ürüne değişmek ile beraber saniyeler içerisinde test sonucu elde edilir. BT4000 Serisi, Adlema tarafından sizin ürününüze uygun olarak hazırlanmış parametreleri kullanarak otomatik olarak test sonucuna karar verir. Operatöre ihtiyaç duymadan çalışabilmesi ve kısa sürelerde sızdırmazlık testi sonucu elde edilmesi nedeniyle seri üretim hatlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Diferansiyel basınç düşümü sızdırmazlık testlerinin teorisi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz ilgili blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

 

Özellikleri

BT 4000 Serisi Sızdırmazlık test cihazları farklı test basıncı opsiyonlarına sahiptir -1-0, 0-1 Bar, 1-6Bar, 6-25 Bar test basıncı opsiyonları farklı basınçlardaki test ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiştir. 270*200*300 mm ebatlarına sahip olan BT4000 serisinin kütlesi 8kg’dır.

 

 

Hacim Testi ve Otomatik Parametre

BT4000 Serisi sızdırmazlık test cihazları hacim ölçüm opsiyonuna sahiptir. Hacim ölçüm opsiyonu kalite kontrolde kullanılabileceği gibi –yanlış hacimli ürünlerin reddi- otomatik parametreli testlerde de kullanılabilir. Çok farklı boyutta ürünlerin üretimine yapan üreticiler –pnömatik piston gibi- farklı hacimdeki ürünlerin sızdırmazlık testlerinde farklı parametreler kullanmak zorundadır. BT4000 Serisi Sızdırmazlık test cihazları hacim ölçümü yaparak standartlara uygun test parametrelerini otomatik olarak seçebilir ve testlerin otomatik olarak gerçekleştirebilir.

 

Kalibrasyon ve Kaçak Mastarı

Üretilen tüm BT4000’ler fabrika çıkışında kalibre edilmiş olarak kullanıcılara ulaşır. Fakat kalibrasyon prosedürünün senelik olarak tekrarlanması ölçüm sonucunun doğruluğunu teyit etmek adına yapılmalıdır. Adlema, kalibrasyon hizmetiyle her zaman yanınızda. Ürünün üzerinde bulunan kaçak mastarı portu ile cihazın kalibrasyonunu üretim alanında test edebilirsiniz. Aynı zamanda yaratılan sanal kaçak ile de ürünlerinizin test sonuçlarını teyit edebilirsiniz.

 

Dahili PLC ile otomasyona uygun

Dahili PLC modülü, harici kullanılabilir 8 giriş ve 8 çıkışı, EtherCAT protokolü ve uzak I/O modülleri sayesinde konveyor sistemlerini yönetir.

 

 

Regülatör

Elektronik oransal regülatör ve manuel regülatör opsiyonlarıyla kullanıcı ve uygulamaya özel regülatör opsiyonları bulunur.

 

Haberleşme ve IoT

BT4000 Serisi Sızdırmazlık Test cihazları IoT opsiyonuyla gelmektedir. Bu sayede uzaktan yazılım güncellemesi alabilir, test sonuçlarını uzaktan inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda Modbus RTU, Profinet ve EtherCat haberleşme protokolleriyle dış dünya ile iletişim kurabilir.

 

Özel Uygulamalar için Esnek Yapı

Vakum testleri, ürün fonksiyon testleri, hareketli parça testleri, artan ve azalan hacim testleri gibi özel uygulamalar için esnek yapıda tasarlanmıştır. Özellikle medikal ürünlerde ihtiyaç duyulan tıkanıklık testleri gibi uygulamalara olanak sağlar.

 

 

Opsiyonlar

InkJet yazıcı, Barkod yazıcı gibi entegre ürünler ile her ürüne test sonucunu yazabilirsiniz. Takip edilebilirliği sağlayan bu uygulama ürünün barkod numarası ile test sonuçlarını birleştirir. Özellikle plastik ürünlerin sızdırmazlık testlerinde ise entegre matkap ile hatalı ürünler ıskarta hale getirilebilir.

 

Sızdırmazlık Testlerinizi İyileştirin

 

Adlema ekibi Türkiye ve Dünyadaki farklı sektörlerdeki üreticiler ile üretim hatlarındaki sızdırmazlık testlerini iyileştirmek için çalışıyor.  Ürün portfolyomuz test verilerini depolar. Daha verimli kaçak tespiti, takip edilebilirlik ve sürekli iyileştirmeye olanak sağlar. Bu yazımızda beraber çalıştığımız üreticilerin nasıl geliştirmeler yapmasına yardımcı olduğumuzu ve nasıl sizlere de yardımcı olduğumuzdan bahsedeceğiz.

 

Daha Kısa Test Çevrimi

Test parametreleri üzerine verdiğimiz danışmanlık ile en yüksek doğrulukta çalışabilecek olan en kısa dolum, stabilizasyon ve test sürelerini ayarlamaya yardımcı oluyoruz. Doğru ayarlanmış test parametreleri ile güvenilir ve hassas sızdırmazlık testi sonuçlarına sahip olabilirsiniz. Hızlı test sürelerinin, üretimin sürdürülebilirliği için önemli olduğu endüstrilerde kullanımda olan metoda ve cihaza kıyasla çok daha kısa test sürelerine ulaştık.

 

Üretimde Darboğazların Önüne Geçin

Daha fazla test istasyonu yerine halihazırda bulunan istasyonların verimini arttırarak, test sürelerini kısaltarak darboğazların önüne geçin.

 

 

Gerekli Olan Test İstasyonu Sayısını Azaltın

Adlema BT4000 Serisi üretim hattınızda var olan test istasyonlarına uyum sağlayabilir. Bu sayede yeni yatırıma gerek kalmaz.

 

Daha Yüksek Fabrika Verimi

Üretim maliyetinin azalması bütün üretim sahalarının amacıdır. Daha verimli sızdırmazlık testleri le operatör maliyeti, harcanan adam saat, garanti yükümlülükleri azalır. Fakat müşterilerimizden gelen raporlar doğrultusunda üretim maliyetini azaltan çok önemli bir faktör bulunmakta. Farklı cihaz ve metotlarla test edilen ürünlerde, hatalı test sonuçları nedeniyle ıskartaya atılan çok fazla sayıda ürün bunmaktaydı. Adlema BT4000 Serisi Test Cihazlarına geçen üretim hatları fabrikanın veriminde %3 artışa olanak sağladı.

 

 

Yatırımınız Geri Dönsün

Müşterilerimizin üretim hatları optimize edildikten sonra olumlu geri bildirim raporları alıyoruz. Eski sızdırmazlık testi sistemlerinin gözden kaçırdığı parçaları yakalayarak, üreticilerin daha yüksek katma değerli ürünler üretmesine destek oluyoruz.

#

Comments are closed